بازگشت مجدد متحرک، بازگشت هنر دیزنی

  • شیدا سبحانی
  • 201
  • 0
  • 30/06/2019
  • وبلاگ

 

سینمایی با پس زمینه از فیلم متحرک دیزنی “زیبای خفته” (۱۹۵۹). پس از تقریبا ۵۰ سال در یک گنبدی نگهدارنده در ژاپن، آنها به استودیو بازگردانده می شوند.

یک دانشگاه ژاپن قصد دارد تا حدود ۲۵۰ قطعه هنر اصلی انیمیشن را به شرکت والت دیزنی بازگرداند که پس از سفر به ژاپن تقریبا پنج دهه پیش در ذخیره ذخیره شده بود.

دیزنی گفت که هنر، پیشینه، نقاشی های اولیه و طرح های داستان نویسی، بخشی از مجموعه ای بود که توسط والت دیزنی دستکاری شده بود. این نمایشگاه در سال ۱۹۶۰ به ژاپن برای نمایشگاه مهمی برای افتتاح فیلم «زیبای خفته» فرستاده شد. این نمایشگاه در ماه می سال جاری در توکیو در فروشگاه Mitsukoshi در توکیو افتتاح شد و به ۱۶ فروشگاه دیگر در سراسر ژاپن سفر کرد.

“لولا اسمیت، مدیر خلاق کتابخانه تحقیقاتی Animation Disney در Burbank، کالیفرنیا، گفت:” والت می خواست توضیح هر عنصر از روند انیمیشن، بنابراین او را انتخاب آثار هنری از تمام مراحل تولید و تعدادی از فیلم ها، که حفظ استودیو اثر هنری. “اما تمرکز اصلی” زیبای خفته “بود.”

گرچه اکثر هنر از آن فیلم است، مجموعه همچنین شامل مجموعه های نادر (ترکیب و پس زمینه) از دو کارتون سمفونیک احمقانه اسکار: “گل و درختان” (۱۹۳۲)، اولین کارتون Technicolor و اولین فیلم برای برنده جایزه اسکار برای فیلم کوتاه متحرک و نقطه عطفی کوتاه “سه خوک کوچک” (۱۹۳۳).

خانم اسمیت در یک مصاحبه در دفتر خود در کتابخانه گفت: “تنظیم گل و درخت یک قطعه بسیار مهم است.” او می گوید دیگر برجسته ها شامل دو پس زمینه از مجموعه های “Nutcracker Suite” و “Rite of Spring” در فیلم “Fantasia” در سال ۱۹۴۰ بود.

شرکت عروسک متحرک هجا تولیدکننده تجهیزات انیمیشن و استاپ موشن

www.hejamotion.com

منبع: The New York Times

دیدگاه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دسته بندی مطالب وبلاگ